Kullanım Kılavuzu

Platform’a kayıt olmadan, paylaşılan fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Platformda yapılmak istenen her türlü eylem için (fotoğraf yükleme, beğenme, takip etme vs.) ise kayıt olmak zorunludur.

Platform’a kayıt olmak için “Kaydol” bölümünü eksiksiz doldurmalısınız. Kullanım Koşulları içeriğine onay vermenizin ardından SMS onay kodu alacaksınız. Kodun onaylanmasıyla İki Gözüm Diyarbakır Fotoğraf Platformu’na hoş geldiniz.

Ana sayfada sağ üst köşede bulunan bölümden “Profilim” sayfasına ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kapak fotoğrafınızı değiştirebilir, “Profil Ayarları”na tıklayarak profil fotoğrafınızı, şifrenizi, kullanıcı adınızı ve bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca “Profilim” sayfasında yüklediğiniz ve beğendiğiniz fotoğrafları, platform puanlarınızı, takip ettiklerinizi ve takipçilerinizi görebilirsiniz.

Profilinizi silmek veya askıya almak istediğiniz takdirde “Profilim” sayfasında “Hesabı Sil” ve “Hesabı Askıya Al” seçeneklerini kullanabilirsiniz. Hesabınızı askıya aldığınızda tüm veri ve yüklemeleriniz, hesabınıza yeniden giriş yapana kadar platformda saklı tutulmaktadır. Hesabınızı silmeniz durumda tüm veri ve yüklemeleriniz anında platformdan tamamen ve kalıcı olarak silinmektedir.

Yüklediğiniz her fotoğraftan fotoğrafınıza aldığınız her beğeniye, beğendiğiniz fotoğraflardan takipleşmelerinize kadar tüm etkinliklerden puan biriktirebilir, Kürsü’de siz olabilirsiniz.

“Fotoğraf Yükle” bölümünden yüklemek istediğiniz fotoğrafınızı sürükleyip bırakabilir ya da cihazınızdan aratabilirsiniz. Fotoğrafınızın adını, kategorisini ve etiketlerini yazabilirsiniz. Fotoğraf yarışması dönemlerinde, yarışmaya katılmak için “Fotoğrafım yarışmada yer alsın” butonunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Paylaşılan tüm fotoğrafları beğenebilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğrafları profilinizdeki “Beğendiklerim” sayfasında görebilirsiniz. Fotoğraflarınız beğenildiğinde 3 platform puanı kazanırsınız.

Fotoğraflarını beğendiğiniz kullanıcıları takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz kullanıcıların fotoğraflarını ana sayfada “İki Gözüm” bölümünde görüntüleyebilirsiniz. Başka üyeler tarafından takip edildiğinizde 2 platform puanı kazanırsınız.

Platform’a yüklenen tüm fotoğrafları mail, Whatsapp, Facebook ve Twitter gibi mecralarda linkleriyle paylaşabilirsiniz.

Fotoğrafları isimleri ve anahtar kelimeleri kullanarak; kullanıcıları kullanıcı adlarıyla aratabilirsiniz.

İlan edilecek yarışmalara katılabilmek için fotoğraf yükleme sırasında; “Fotoğrafım yarışmada yer alsın” butonunun işaretlenmesi gerekmektedir.

Her ay, Platform’da en çok puan toplayan ilk üç kişiye sürpriz hediyeler verilecektir. Kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenmek için ana sayfada bulunan “Şampiyon” bölümüne girmeniz yeterlidir.

İki Gözüm Platform’da takip ettiğiniz tüm kullanıcıların fotoğraflarını son yüklenme sırasıyla “İki Gözüm” sayfasında görebilirsiniz.

Platform üzerinden paylaşılan tüm fotoğrafların karışık getirildiği “Keşfet” sayfasıyla tüm kullanıcıların fotoğraflarına erişebilirsiniz.

İki Gözüm Diyarbakır Fotoğraf Yarışması’na katılan tüm fotoğrafları son yüklenme tarihlerine göre “Yarışma” sayfasında görebilirsiniz.

Her ay en çok puan toplayan kullanıcıların sıralamasını “Şampiyon” sayfasında görebilirsiniz.

Ana sayfanın sağında bulunan “Zil” iconundan fotoğraflarınıza gelen beğenileri, yeni takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kullanıcıların fotoğraf güncelleme bildirimlerini alabilirsiniz.

Ana sayfanın solunda bulunan “Menü”den; Platform hakkındaki bilgilere, kullanım koşullarına, ayarlara iletişim bölümüne ve platformunun app linklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca profilinizden çıkış yapmak istediğinizde yine bu bölümü kullanabilirsiniz.